W tym roku stawiamy swoje pierwsze kroki. Pełni pasji i entuzjazmu chcielibyśmy zacząć od działań najprostszych, aby zarażać motywacją i skupiać w okół Niebieskiego Serca kolejnych wolontariuszy. Na początek nasz cel jest prosty, zobaczyć jak najwięcej uśmiechu i radości na twarzach osób którym pomogliśmy.

W pierwszym okresie naszej działalności skupimy się na wsparciu wszelkiego rodzaju akcji charytatywnych i na zapewnieniu dostępu do podstawowej diagnostyki. Znajdziemy także czas dla wydarzeń społecznych i edukacyjnych, które mają miejsce w naszym otoczeniu. Wśród nich z pewnością znajdą się Rodzinne Targi Zdrowia, które promują zdrowy styl życia, a także mają silny wymiar edukacyjny dla uczestników.Udział w wydarzeniach prozdrowotnych, udostępnianie diagnostyki oraz wsparcie akcji charytatywnych to trzy główne filary, na których będziemy budować pierwsze miesiące naszej działalności.

Powoli, lecz co istotne systematycznie, zamierzamy rozszerzać listę naszych kolejnych celów. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co zrobimy w tym roku:

  • rozwój projektu „cztery kąty – uśmiech PIĄTY”

  • patronat charytatywny nad pacjentami

  • patronat honorowy Konferencji Śląska Jesień Dietoterapii 2017

  • zakup wag dla niemowląt i ciśnieniomierzy do aptek

Te cele to jednak dopiero początek. Przed nami wiele lat działalności i wiele lat ciężkiej pracy. Nie wahaj się i zacznij pomagać razem z nami!