VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

W czerwcu, sportowe emocje związane z mundialem biorą górę. My połączyliśmy je z pomaganiem – tak powstała decyzja o udziale Fundacji Niebieskie Serce w wydarzeniu VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka  w Piłce Nożnej.

W tegorocznych VI  Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej weźmie udział 30 drużyn z domów dziecka z całego świata, w tym Reprezentacja Polski, wybrana spośród najlepszych zawodników IX Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, rozegranych w Warszawie w kwietniu b.r. Zawodnikami są dziewczęta i chłopcy do 17 roku życia. Rozegrane zostaną mecze fazy grupowej i pucharowej oraz Wielki Finał, a także mecz pokazowy z udziałem gwiazd piłki i mediów. VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka  w Piłce Nożnej to największa na świecie impreza sportowa dedykowana międzynarodowej społeczności podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Ta inicjatywa to nie tylko pomoc materialna skierowana w stronę dzieciaków, ale również działania edukacyjne, które pomagają wpajać młodym ważne wartości. Każdy uczestnik podczas tego wydarzenia, daje z siebie wszystko, by pokazać, że zasługuje na tę pomoc – dla niektórych to jedyna szansa. My wiemy, że dla zawodników, to nie tylko ciężkie treningi ale i walka z charakterem i przeciwnościami losu. Wspólnymi siłami przywracamy im wiarę w istnienie dobra, a te dzieci naprawdę rozkwitają. Dzięki wsparciu mogą znaleźć siłę, by zostawić za sobą złą przeszłość i zacząć na nowo żyć i walczyć o swoją dobrą, radosną przyszłość. Nie można ofiarować im lepszego prezentu.

Nasze serce już zdobyli, teraz pora na zwycięstwo! Udział w imprezie to dla dzieci z domów dziecka ogromna atrakcja – podczas wydarzenia mogą poznać polskie i zagraniczne gwiazdy futbolu, poczuć się jak prawdziwi piłkarze oraz zdobyć fantastyczne nagrody. W weekend 28-29 lipca, stadion warszawskiej Legii kolejny raz stanie się domem uśmiechu, pozytywnej energii i wielkiej radości z gry. Nasza Fundacja na pewno o to zadba! Organizatorzy spodziewają się obecności na trybunach, podobnie jak w rok temu, co najmniej 10 tysięcy kibiców.

Jeśli i Ty chcesz dać szansę Dzieciom z Domów Dziecka – Napisz do Nas!