18.11.2017

Śląska Jesień Dietoterapii

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja Niebieskie Serce została zaproszona do objęcia Patronatu Honorowego nad Konferencją pt.:„Śląska Jesień Dietoterapii”, która odbędzie się 18.11.2017r.

Otyłość oraz choroby dietozależne należą do najbardziej współczesnych, dynamicznie rozwijających się problemów zdrowotnych i społecznych krajów rozwijających się. Według zestawienia Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego (Global Food Security Index) Polska znajduje się na niechlubnym piątym miejscu w rankingu otyłości pośród krajów Europy (2016 DuPont).

O tym, że otyłość i nadwaga to nie tylko kwestia estetyczna, a istotny problem zdrowotny nie ma potrzeby już dzisiaj nikogo przekonywać. Niewłaściwe żywienie jest aktualnie przyczyną ponad 80 chorób u osób dorosłych i dzieci, m.in. nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroby nerek, układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca typu 2 czy osteoporoza. Skutkami niezdrowego odżywiania mogą być także dolegliwości związane z układem nerwowym, przewodem pokarmowym, narządem ruchu, zespół bezdechu sennego, niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby, choroby nowotworowe i wiele innych.  A obszary nauki, takie jak związek przyczynowo-skutkowy: żywienie, a nadwaga i otyłość, żywienie, a choroby dietozależne oraz kliniczne konsekwencje otyłości są przedmiotem licznych badań i analiz.

Fundacja Niebieskie Serce realizując program proklamowania zdrowego trybu życia, z przyjemnością zaangażuje się w temat konferencji, której w dniu 18.11.2017 stanie się forum lekarzy i dietetyków dla wymiany najnowszej wiedzy naukowej i doświadczeń praktycznych z obszaru leczenia otyłości oraz chorób dietozależnych. Prelegentami podczas spotkania będą eksperci naukowi i praktycy, zatem każde zagadnienie zostanie przedstawione zgodnie z najnowszą wiedzą, popartą wynikami badań, danymi naukowymi oraz doświadczeniem klinicznym, praktycznym w pracy z pacjentami.