Nowy Rok w naszej Fundacji

Nowy rok to dla Naszej Fundacji 365 nowych szans na pomoc potrzebującym. W tym roku chcielibyśmy aby kolejne działania Fundacji Niebieskie Serce na rzecz naszych podopiecznych, przynosiły długotrwałe rezultaty. W tym celu rozpoczynamy kolejną już Zbiórkę Publiczną „Pomóż nam pomagać Oresiowi”, jej zadaniem będzie pozyskanie funduszy na opłacenie rehabilitacji laryngologicznych oraz ogólnorozwojowych dla Oresta, który jest naszym podopiecznym. Orest i jego rodzina codziennie toczą bój o lepsze życie i zdrowie malucha. 6-latek został obdarzony przez naturę dodatkowym chromosomem 21, a dodatkowo zmaga się z astmą, wadą słuchu, dysfagią czyli zaburzeniami połykania, niedoczynnością tarczycy i niedorozwojem intelektualnym. Chłopiec nie mówi, często choruje i wymaga wielu rehabilitacji. Mimo tak wielkiego ciężaru, jakim są te wszystkie problemy zdrowotne, Orest jest dzieckiem radosnym i pełnym energii. Chcemy aby fundusze, które pozyskamy dzięki Zbiórce Publicznej w aptekach w całej Polce, pomogły Oresiowi i jego rodzicom zawalczyć o zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie chłopca.  

W nowym roku rusza również 2 Edycja wydruku autorskiego komiksu edukacyjnego naszej Fundacji. Działalność edukacyjna jest dla nas bardzo ważna, ponieważ mamy świadomość, że tym drobnym czynem możemy wpływać na postawy młodego pokolenia i zaszczepiać w nim odpowiedzialną postawę prozdrowotną. Ta część komiksu nosi tytuł „Bajka o pruchnoludkach i radosnych zębach” i zaprasza młodych czytelników do zapoznania się z historią Kasi, którą bolał ząb. Więcej nie zdradzimy, całą historię będziecie mogli poznać wybierając się do apteki Cefarm 36,6  lub odwiedzając ponownie naszą stronę internetową.

Kolejny projekt, który rozpocznie działalność Fundacji Niebieskie Serce będzie miał na celu angażowanie naszego otoczenia oraz promowanie odpowiedzialnej postawy eko. „Ząbki za Zakrętki” to nowa akcja, która ma na celu pozyskanie funduszy ze sprzedaży surowca, tak aby za zebrane w ten sposób środki, nasza Fundacja mogła ufundować zabieg wszczepienia implantów uzębienia dla naszej podopiecznej Dominiki.

Kolejny rok w naszej Fundacji zapowiada się wspaniale. Opisane wyżej akcje to dopiero początek, już niedługo przecież czeka nas finał 4 Edycji akcji „Rodzina Zdrowia Dzieciom”, na którą czekamy z niecierpliwością wraz z podopiecznymi i pracownikami Domu Dziecka w Krasnem.

Dziękujemy, że jesteście z Nami! Mamy nadzieję, że 2019 dla naszej Fundacji to ogrom szans do wykorzystania, które przełożą się na wspaniałą pomoc pod szyldem Niebieskiego Serca.