II Edycja Rodzinnych Targów Zdrowia

16.01.2018r.

To było niesamowite wydarzenie! Targi rozpoczęły się o 10:00, mocnym wejściem znanego prezentera Krzysztofa Ibisza. Mieliśmy to szczęście, że nasze stoisko znalazło się przed samą sceną, więc każdy z uczestników Rodzinnych Targów Zdrowia w pewnym momencie musiał trafić i do nas.

Edukacja poprzez zabawę – w taki sposób zachęcaliśmy najmłodszych uczestników Targów do zdobywania wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Na wszystkich młodych poszukiwaczy przygód, czekał bowiem konkurs „Przygoda z rebusami”. Celem konkursu było odnalezienie wśród labiryntu stoisk „zdrowych rebusów”,  a następnie rozszyfrowanie końcowego hasła.

Finał konkursu odbywał się na naszym stoisku, gdzie prócz drobnej nagrody, czekał na dzieci edukacyjny komiks o chłopcu, który nie miał czasu na śniadanie. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy z tej krótkiej historii dzieci wyciągnęły takie same wnioski co nasz bohater Artur.

Na ten szczególny dzień zaplanowaliśmy także zbiórkę publiczną pod hasłem „pomóż nam pomagać Mikołajowi” – który jest jednym z naszych podopiecznych. W ramach zbiórki, na naszym stoisku został urządzony „niebieski kącik” , na którym przy odrobinie pomocy i fantazji, dzieci tworzyły swoje własne Niebieskie Kotki. Okazało się, że własnoręcznie uszyty Niebieski Kotek, był cenną zdobyczą dla  naszych darczyńców, ponieważ łącznie z wpłat do puszki uzbieraliśmy 1 414,50 zł – ta właśnie kwota zostanie przeznaczona na rehabilitację neurologopedyczną Mikołaja!

DZIĘKUJEMY!

22.01.2017r.

Już w przyszłym roku, pod egidą Rodzinnych Targów Zdrowia, znajdziecie nasze Niebieskie Serce, które będzie towarzyszyło wolontariuszom i będzie też obecne na specjalnym stoisku. O tym dlaczego warto nas odwiedzić i komu będziemy pomagać napiszemy już wkrótce. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z zeszłorocznych targów.

I edycja Rodzinnych Targów Zdrowia odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 21 stycznia 2017 roku. W trakcie targów na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Jednak przede wszystkim każdy z uczestników miał możliwość wykonania bezpłatnych badań diagnostycznych, w zakres których wchodziły między innymi badania dopplerowskie, okulistyczne czy badania poziomu cukru. Porady można było także zasięgnąć bezpośrednio u dietetyka czy u trychologa. Aby dorośli mieli czas dla siebie, organizatorzy Rodzinnych Targów Zdrowia zadbali również o atrakcje dla młodszych uczestników. Dla dzieci przygotowane zostały zajęcia z piłką i specjalne place zabaw, gdzie mogły przebywać pod profesjonalną opieką. Łącznie na targach pojawiło się prawie 150 wystawców i odwiedziło je kilka tysięcy osób. Wydarzenie to jako impreza o charakterze społecznym odbyło się również pod oficjalnym patronatem prezydenta miasta Katowice.

To właśnie społeczny charakter Rodzinnych Targów Zdrowia sprawia, że Fundacja Niebieskie Serce nie może przejść obok nich obojętnie. Wspólne mianowniki, takie jak zdrowie i chęć niesienia pomocy innym sprawiają, że bez dwóch zdań będziemy obecni na kolejnej edycji tego wydarzenia.

Więcej informacji o Rodzinnych Targach Zdrowia znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej tego wydarzenia: www.targizdrowia.com.pl.