Świąteczna Paka dla Dzieciaka z katowickim Oddziałem Grupy Kapitałowej Farmacol

W tym roku nasza Fundacja po raz pierwszy podjęła się organizacji akcji świątecznej.
Ta inicjatywa jest dla nas wyjątkowa ze względu na fakt, że w niesienie świątecznej pomocy, udało nam się zaangażować nasze otoczenie.  

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym każdy z nas wpada w wir obowiązków. Oprócz przygotowań, które czekają na nas w domach, musimy jeszcze zadbać
o porządki, dekoracje oraz upominki dla najbliższych. Dla niektórych to zapewne świetna zabawa i wspaniały czas oczekiwania. Dla innych jednak, przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia mogą okazać się wielką udręką. Długo zastanawialiśmy się jak
w ten naładowany stresem i brakiem czasu, zabójczy okres przedświątecznej gonitwy, upchnąć chęć niesienia pomocy innym. Zależało nam na tym, by każda z osób, która weźmie udział w akcji „Świąteczna Paka dla Dzieciaka”, siadając przy wigilijnym stole mogła pomyśleć: „w te święta zrobiłem/zrobiłam coś dobrego”. Nieważne jakim kosztem finansowym, ważne z jakim zaangażowaniem.

Ten projekt kierujemy w stronę podopiecznych z bytomskiego Domu Dziecka „Szansa dla Dziecka”, których postanowiliśmy obdarować wyjątkowymi prezentami. Pracownicy Domu Dziecka na podstawie rozmów z dzieciakami przygotowali dla nas listę życzeń, a my przekazaliśmy ją pracownikom katowickiego Oddziału Grupy Kapitałowej Farmacol, którzy zgłosili swój udział w akcji.

Idea była prosta: 32 prośby dzieciaków + 32 wymarzone prezenty = 1 Szczęśliwe Święta!

W ciągu niespełna 2 tygodni, każdy z wychowanków znalazł swojego „anioła”, a my organizatorów świątecznych prezentów. Prośby wychowanków były bardzo skromne. Głównie dzieci prosiły o ubrania, artykuły sportowe lub drobną elektronikę.

Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a chętnych do wzięcia w niej udziału było więcej, niż próśb o wymarzone prezenty. Z tego względu uruchomiliśmy drugą listę potrzeb placówki, na podstawie której można było zgłaszać swój dodatkowy udział. Z tego miejsca dziękujemy osobom i działom, które zakupiły lub przeznaczyły pieniądze na zakup przedmiotów codziennego użytku dla placówki. Zwieńczeniem całej akcji będzie świąteczna wizyta w Domu Dziecka, której już nie możemy się doczekać.

Dla naszej Fundacji Niebieskie Serce, to bardzo ważne, aby przemycać dobroczynność w codzienność ludzi, którymi się otaczamy, i którzy otaczają nas. Ich zaangażowanie pozwala nam myśleć, że to co robimy ma sens.

 

 

Serdecznie dziękujemy w imieniu podopiecznych, pracowników i Dyrekcji Domu Dziecka „Szansa dla Dziecka”
w Bytomiu, a także naszym – Fundacji Niebieskie Serce.


„Szczęście nie jest rezultatem tego, co zdobywamy – ale tego, co dajemy”
–  Ben Carson

 

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!