4 Kąty- Uśmiech PIĄTY

W pierwszych miesiącach działalności naszej Fundacji wpadliśmy na pomysł, by stworzyć inicjatywę, która będzie odpowiedzią na potrzeby materialne naszych przyszłych podopiecznych, a w szczególności dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, przede wszystkim dzieciom, młodym matkom, emerytom i rencistom oraz rodzinom wielodzietnym. Tak powstał projekt 4 Kąty – UŚMIECH PIĄTY, dzięki któremu możemy pomagać i wyrównywać szanse. Chcemy, by każdy nasz podopieczny, dzięki tym działaniom, cieszył się życiem i zdrowiem!

W tym projekcie pomoc może przybrać formę:

  • remontu – tak, aby żyło się lepiej,
  • wyposażenia lub doposażenia domu – tak, aby niczego nie zabrakło,
  • zakup potrzebnego sprzętu – tak, aby zapewnić wszystko czego brakuje,
  • wyprawka szkolna dla podopiecznych– tak, aby plecak był zawsze pełny,
  • dofinansowania w zakresie pomocy specjalistyczno-terapeutycznej – tak, aby w zdrowym ciele żył zdrowy duch,

Dowiedz się więcej o I edycji!

 

II EDYCJA

Po ogromnym sukcesie I edycji Projektu 4 Kąty – Uśmiech PIĄTY, zdecydowaliśmy się rozpocząć działania mające na celu realizację jego II edycji. W tym roku na naszą pomoc czeka Rodzinny Dom Dziecka w Bytomiu, w którym aktualnie wychowuje się 9 dzieci. Każde z nich jest w pewnym stopniu niepełnosprawne, dlatego bardzo zależy nam na ułatwieniu ich codziennego funkcjonowania i zrealizowaniu tej pomocy. W pierwszej kolejności, chcielibyśmy zaspokoić ich materialno-bytowe potrzeby.

Rodzina z Bytomia każdego dnia udowadnia, że niepełnosprawność to nie wyrok, tworząc szczęśliwe miejsce dla swoich podopiecznych. Mamy nadzieję, że pomoc naszej Fundacji w ramach projektu 4 Kąty- Uśmiech PIĄTY da im oparcie i przyczyni się do polepszenia ich sytuacji życiowej.

Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się z nami! Razem możemy więcej!

 

I EDYCJA

W realizacji I Edycji pomogła nam marka Rodzina Zdrowia, dzięki której udało nam się sfinansować remont pokoju w Domu Dziecka Stanica w Katowicach. Ta placówka to miejsce, które organizuje pomoc dla wszystkich dzieci z regionu – podczas naszej ostatniej wizyty w ośrodku przebywało 38 dzieci, w wieku od 7. miesiąca do 17. roku życia. Postanowiliśmy w pierwszej kolejności spełnić marzenia kilku dziewczynek o bardziej przytulnym pokoju, który byłby namiastką domu – aby dziewczynki mogły się rozwijać i miały szansę na normalny start w życiu.

 

Przy wyborze placówki braliśmy pod uwagę:

  • potrzeby ze strony placówki lub dzieci możliwe do zrealizowania poprzez wolontariuszy;
  • dobrą współpracę z dyrekcją placówki;
  • realne możliwości Fundacji w zakresie realizacji pomocy;
  • finansowy zakres pomocy do 10 000 zł.

 

 

W dalszej kolejności postanowiliśmy zmierzyć się z codziennymi problemami wychowanków placówki i w ramach projektu objęliśmy dzieci pomocą psychologa oraz psychoterapeuty. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować jednemu z naszych darczyńców – firmie Heel Polska Sp. z o.o. – środki, które przekazała na rzecz naszej Fundacji, trafiły właśnie na ten cel.

I edycja zakończyła się sukcesem, o którym zadecydował Uśmiech dziewczynek, gdy zobaczyły pokój po remoncie. W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć efekty remontu.

My jednak nie zwalniamy tempa i już teraz przygotowujemy się do kolejnej edycji projektu 4 Kąty- UŚMIECH PIĄTY. Mamy nadzieję, że ta również zakończy się szczęśliwie.