Fundatorzy Fundacji Niebieskie Serce

Fundatorzy Fundacji Niebieskie Serce są również założycielami i głównymi udziałowcami grupy Farmacol, która zajmuje się sprzedażą wyrobów farmaceutycznych. Obecnie firma jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów leków i innych produktów farmaceutycznych.

Andrzej i Zyta Olszewscy – w życiu prywatnym Andrzej i Zyta Olszewscy rodzinę stawiają na pierwszym miejscu. Są wielbicielami sportu i zdrowego trybu życia, a w wolnych chwilach starają się zwiedzać świat w trakcie bliższych i dalszych podróży.

Andrzej Olszewski jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, z kolei Zyta Olszewska ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Krakowie i pracowała jako kierownik apteki. Poza biznesem farmaceutycznym do małżeństwa należy również pięciogwiazdkowy hotel Belweder w Ustroniu oraz Villa Belweder w Zakopanem.

Fundacja pomaga im zrealizować marzenie o pomocy potrzebującym.

Maciej Olszewski – Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Członek Rady Nadzorczej Grupy Kapitałowej Farmacol. Zanim rozpoczął pracę w rodzinnej firmie doświadczenie zdobywał jako przedstawiciel handlowy oraz inspektor kredytowy. Od roku 2002 współpracuje z Grupą Kapitałową Farmacol, kolejno poznając specyfikę funkcjonowania większości działów, a obecnie pełni w niej funkcję doradcy.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch dorastających urwisów. Pasję do motoryzacji łączy z zamiłowaniem do sportu, z powodzeniem biorąc udział w różnego rodzaju wyścigach i zawodach.