Pomóż nam pomagać Hani

Hania urodziła się 20 lutego 2017r. Zaraz po urodzeniu lekarze zdiagnozowali u niej wadę genetyczną, Hania ma zespół Downa oraz wadę serca (całkowity kanał przedsionkowo – komorowy).

Posiadanie dodatkowego chromosomu to odmienność biologiczna, spowodowana dodatkową informacją genetyczną zawartą w chromosomie 21.  Wada genetyczna powoduje, że rozwój Hani jest bardzo skomplikowany. Prawie każda czynność, która jej rówieśnikom przychodzi  bez trudu, dla Hani jest osiągalna dopiero po wielogodzinnych treningach. Aby dziewczynka rozwijała się prawidłowo, o jej rozwój dbają specjaliści oraz rehabilitanci. Zespół Downa wywołuje również niedoczynność tarczycy i wiotczenie mięśni, z tego względu Hania musi być pod stałą kontrolą wielu specjalistów: kardiologa, endokrynologa, genetyka, audiologa, laryngologa, okulisty, lekarza rehabilitacji, neurologopedy, fizjoterapeuty.

Dzięki pomocy Fundacji Hania i jej rodzice będą mogli:

  • częściej korzystać z różnych form kosztownych rehabilitacji
  • pokryć koszty leków i suplementów, które dziewczynka musi przyjmować
  • korzystać ze wsparcia specjalistów, bez oczekiwania w długich kolejkach
  • wyjechać na turnus rehabilitacyjny

Jeśli możesz pomóc Hani, napisz do nas lub wyślij pomoc finansową na nasze konto z dopiskiem: Pomoc dla Hani. Darczyńcom którzy już włączyli się w akcje, bardzo dziękujemy wraz z małą Hanią i jej rodzicami. Każda pomoc dla małej Hani jest szansą na to, by w przyszłości została samodzielną dziewczynką.